Bisiklet Çeşitleri Modelleri ve Ölçüleri

Bisiklet Çeşitleri Modelleri ve Ölçüleri ; Bir çok bisiklet markasının yanında, modeller jant ölçüleri kadro ölçüleri yol,şehir,BMX,dağ.çocuk bisikletleri. Çamurluklu bagajlı,göbekten vitesli kontra hazneli,hareket bisikletleri katlanır bisikletler,bayan bisikletleri. Dubleks lastikli,iç lastik,dolma tekerli,V- frenli,balata frenli,kontra frenli,mekanik disk frenli,BMX frenli çubuk frenli, Alüminyum gövdeli,demir gövdeli,karbon gövdeli. Önden amortisörlü veya ön arka amortisörlü,ön arka kilitlemeli amortisörlü,yaylı, havalı,hidrolik amortisörlü. Kolon jant telli jant alüminyum,demir karbon jant. Tek teker 2-3-4  teker ve üstü bir çok bisiklet çeşitleri. Varda var, bu yazıya başlarken hatırladıklarım bunlar.

Bisiklet Çeşitleri Modelleri ve Ölçüleri

Bu yazımızı da çok kısa sürede bitirmeyi hedefliyorum. Lakin iş yoğunlu nedeniyle vakit bulduğumda bilgilerimi sizlerle paylaşacağım. Bir seneyi çok geçmiştir bu makalemizi tamamlamak isterim. Aslında tesadüfen bu yazımı tamamlamadığımı gördüm. Burada bisikletin nasıl olması gerektiğin den başlayalım. Bir bisiklet  öncelikle hafif olmalı. (Yani en azından alüminyum gövde ve diğer parçaları).  Fren sistemi iyi olmalı V-fren, mekanik  disk veya  hidrolik disk, bununla beraber vites sistemi tam uyumlu parçalarla saat gibi işlemeli. Tabi lastik ve jantlarda dayanıklı olup,taşıma kapasitesi yüksek olup- herhangi bir darbede veya bozuk yollarda bizi yarı yolla bırakmamalı.

. Burada ne yapmalı;  Öncelikle merdiven altı üretilen bisikletlerden uzak durup, garantisiz servis ağı olmayan markaları önce devre dışı bırakacaksın. Ülkemizde  tanınmış 5  marka var tercilerini  buradan yaparsan kazançlı çıkarsın, birde yeni marka ismini vererek söylemek isterim . Corelli  yeni bir marka tüm kadro,gidon ve gidon boğazı, sele borusu, jantlar. Buna benzer bir çok bisiklet aksamını alüminyum olarak kendi fabrikasında üretiyor. Bu beş büyük markanın bir kaçına bu alüminyum parçaları üretip satıyor. Bir kaç sene içinde Corelli bisiklet Türkiye de en büyük  firma olmak adına ilerliyor. Benim yorumlarıma göre 5 sene içinde en büyük bisiklet firması olacak. Daha kaliteli komple alüminyum bir bisikleti tüm rakip firmaların ortalama fiyatlarından. Aynı özellikteki bir bisikleti %30 daha ucuza alabiliyorsun. Diğer bu 5 bisiklet markası tüm yüzlerce parçayı sadece. Çin den alırken Corelli bisiklet, fren vites ve göbek aksamı hariç tüm parçalarını kendi üretiyor. Tam yerli bisiklet markasını bana sorsalar, Corelli bisikleti tek geçerim.

by Editor

One thought on “Bisiklet Çeşitleri Modelleri ve Ölçüleri

  1. Ahmet says:

    Merhabalar boyum 1.86 kilom 113 ümit accure hyd 2757 27.5 jant 18 inç modelini düşünüyorum bu bisiklet rulmanmı maşa somunlumu tam detaylı bir bilgi istiyorum ve bu uygun değilse ümitin hangi modeli uygun teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code