Katlanabilen bisikletlerin avantajları ve dezavantajları

Katlanabilen bisikletlerin avantajları ve dezavantajları

Katlanabilen bisikletlerin avantajları ve dezavantajları; Benim en az satmak istediğim modeller arasında, bazı modeller içime sinmediğinden mağazamızda satarken,her seferde başka tip bisikletlere yönlendiriyorum. Ama ısrarla isteyenlere yapacak bir şey yok,bisiklet 20 yıl önceki pinokyo modelinin yenilenmiş yeni nesil hali diyebiliriz. (Katlanabilen bisikletlerin avantajları ve dezavantajları) O modellerde direksiyon katlaması yoktu. Şimdi katlanır da direksiyon yani gidon boğazı,gövde ve pedallar kilitlenebiliyor.Bir çoğu vitesli ve alüminyum fakat kardeşim 20 inç çocuk bisikletlerinin ölçüsüdür.Bir müşteriye katlanır dan sattım adam 120 kilo bisikletin taşıma kapasitesi de 120 kilo tam sınırda bisiklete biniyor sadece adam gözüküyor bisiklet ortada yok kaybolmuş.

Bir kere göze hitap etmiyor koskoca adam bana göre sırf katlanır diye arabanın bagajına sığıyor diye alıyor. Düşüncesi iyi ama düşünmediği bir şey var. Oda arabasının bagajı yerine bir bisiklet taşıyıcı aparat alıp arabasına taksa en az 2 bisiklet taşıyabilir. Bagajını da kullanabilir. Bu katlanır modeller çoğu 20 inç olduğundan hiç bir şekilde dik rampa değil 20 derecelik bir yokuş bile çıkmaz,hız yapamazsınız. Jant ufak olduğundan 1 KM uzun bir mesafede 28 jant bir şehir bisikletinden %40 daha fazla yorulursunuz.

Direksiyon kadro ve pedallardan katlanır bisiklet

Katlanabilen bisikletlerin avantajları ve dezavantajları; Bir çoğunda da arka vites 6-7 li dişli ön ayna kol dişlisi ise tekli 52 diş kullanıyorlar. Bu ne ya bu kadar büyük ön dişli olmaz.  Kullanıcı hiç mi bayır çıkmayacak,hep düz yolda mı sürülecek bu bisiklet nasıl bir tasarım hatası ben anlamış değilim. Yetişkin biri niye yükseltilmiş direksiyon;yükseltilmiş direksiyon boğazı ile büyük bir bisiklet gibi gözüken çocuk bisikleti alır anlamış değilim.(Katlanabilen bisikletlerin avantajları ve dezavantajları) Birde bazı modellere disk fren kullanıyorlar,teker küçük ölçülerde olduğundan frene bastığınızda ön veya arka teker fark etmez”yavaşlatmaz-tekeri-kitler”ve bisiklette denge sorunu ile karşılaşıp düşme ihtimaliniz artar,26 inç bisikletin altındaki ölçülerdeki (24 inç,20 inç)disk fren uygun değildir.Arkadaşlar 26 inç katlanır bisikletler Mosso marka alüminyum modeli var.Başka markalarda var tabi ama fiyat olarak ve donanım ve şekil olarak iyi bir bisiklet madem katlanır bir bisiklet alacaksınız en azından 26 jant olsun ki bir işe yarasın. Teşekkürler.

by Editor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code