Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz

Bisiklet fiyatları ucuz

Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz; Ucuz bisiklet tanımının bana göre dört kategoriye ayırabiliriz. Bunlardan birincisi, Kalitesi düşük olmasından kaynaklanan ucuzluk. Burada kalite düştükçe bisiklet fiyatı da düşüyor. İkincisi.Bisiklet kaliteli olmasına karşın doğru zaman da alınarak daha ucuza getirmek. Üçüncüsü. Toptan fiyatına perakende satış yapan mağazaları bulup ürünü buralardan, ederinde daha ucuza almak. Dördüncüsü ise, kalitesi düşük ucuz bir bisikleti fırsattan yararlanarak tüketiciye pahalı satmak. Şimdi bu sıraladığımız konuları tek tek irdeleyelim.

  Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz

Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz; Bu tip bisikletler. En ucuz en sağlıksız en uyumsuz sistemlerin birleştirildiği. Ömrünün  normal bisikletin dörtte biri olduğu. Üreticisi ise sadece maksadının para kazanmak olduğu. Bunun dışında başka amacının olmadığı gelip geçici üreticilerdir. Bu tip üreticiler piyasada bir kaç sene barınır. Sonrasında kaybolur gider. Yerine başka bisiklet üreticisi geçer ve merdiven altına devam eder. Burada biraz daha bilinçli olmak gerekir. Çünkü bu tip bisikletlerin sadece satıcıları vardır. Satış sonrası hizmet eden bir ekibi yoktur. Servisi yoktur. Arıza esnasında bisikletin garantisi yoktur. Bir BMX bisiklet düşünün ucuz olması için tek tek üzerindeki maliyeti düşürelim.

     Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz

Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz; Alüminyum jant yerine demir jant. Yumuşak sele yerine takoz gibi sert sele,sele mandalı yerine cıvata. V-tipi fren yerine eski model fren sistemi, Tam kap zincir muhafaza yerine  ön dişlinin üzerinde küçük bir plastik. En ucuz kadro ve tek kat boya. Kanserojen elcik ve bilyesiz pedallar. Saymaya devam edelim. Asya dan en ilkel teknolojide üretilmiş ve bulunduğu ortamım leş gibi kokan ucuz iç dış lastikler. Eski model orta göbek kamalı ve dişlisi. En ucuz gidon ve boğazı en ufak sarsıntıda bile gevşeyen,bir iki ayna paslanan metal. Beşinci kalite arka dişli ve zincir. Üretici bu parçalardan çaldı mı? Çaldı 300 liraya mal ettiği bisikleti 150 liraya mal etmiş oldu. Tüketici sadece ucuz diye bu tip bisikleti aldığında hem kendine. (Bisiklet sürekli arıza yapıp cebinden para çıkarak.) Hemde bisikleti kullanana. (Kalitesiz olduğundan frenleri ayar tutmaz,jantlar yamuk döndüğünden denge ve bisikletin akışı olmaz. Tüm metal aksam ve göbekler vidalar sürekli gevşer.) Zarar vermiş olur.

        Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz

Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz; Bilinmiş bir marka bisiklete biraz daha fazla para vermek. (Aslında normal piyasa değerini vermek. Diğeri parçadan çalıyor. Fiyatı düşürüyor ve tüketiciyi kandırıyor.) En önemlisi alınan bir ürünün servisini olmasıdır. Servisi olmayan garantisi olmayan bir ürün sırf ucuz diye almak bana göre mantıksız.

        Bisikleti satın alacağınız zamanı iyi bilinmeli

Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz;  Bisiklet satın alacaksınız ve bir kaç üründe  yoğunlaştınız. Burada önce beğendiğiniz bisiklet modelinin özelliklerini bilmeniz gerekir. Bu o kadar zor değil. aynı özelliklerdeki bisiklet sırf markadan dolayı %30 daha fazla para verebilirsiniz. Mesela  X  marka bisiklet 2000 lira ise aynı özellikteki bisiklet 1200 liraya alabilirsin. Aradaki fiyat farkı sadece markadan kaynaklanıyor. Kalite aynı donanım aynı ama fiyat farklı buna iyi dikkat etmek gerekir. Zamanınız varsa bir bisiklet almak istiyorsanız. Bisikletin en uygun alacağınız aylar, eylül ile ocak arasıdır. Bu aylarda bisiklet sezonu bittiğinden satıcının da ödemelerini her ay düzenli yapması gerektiğinden bazen geliş fiyatının altında bile bisiklet alabilirsiniz. Yaz aylarında tam sezonun içinde olduğundan fiyatlar haliyle yüksek olacaktır. İnternet üzerinden alınan bisikletin ucuz olmasının nedenlerinden biride iki üç yıl depolarında kalmış  kutudan çıkmasa da bisiklet  ürün defolu sayılır. Buna da dikkat edin.

           Bisikleti toptan fiyatına perakende satın almak

Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz; Bisiklet alacaksınız ve kelepir arıyorsunuz. Bununda bir yolu var. Rekabet? Evet rekabetin bol olduğunu bir çok bisiklet mağazalarının bulunduğu yerleri bulun. İstanbul,Ankara,İzmir,Bursa,Konya ve Antalya. Gibi illerde böyle yerler çok,beş ve üzeri satış mağazası yanyana.  İşte burada rekabet olduğundan piyasa değerinin altında bisiklet bulabilirsiniz. Bazı hiper marketlerde de aynı durum söz konusu. Belli zamanlarda senede üç kere ortalama öyle bir indirim yapıyorlar.  Bisikletin geliş fiyatının altına bile düşebiliyorlar. Bunu indirimleri de  takip etmek gerekir.

              Kalitesi ve fiyatı düşük bir bisiklete iki katı para vermek

Kocaeli Bisiklet fiyatları Ucuz; Çocuğunuza bisiklet alacaksınız. Nakit paranız yok. Kredi kartınız yok. İşte burada fırsatçılar devreye giriyor. İsimlerini vermeyeceğim ama siz anlayacaksınız. Senetle satış yapan yüzlerce şubesi  olan büyük mağazalar. 36 ay bazen 48 ay senetle vade yapıp. 300 liralık bisikleti 700 liraya bile satıyorlar. Nasıl olsa 48 ay vade ayda ufak bir miktar oluyor önemli değil? Diye düşünmeyim. 300 liralık bir bisiklete ben niye nakit param yok diye veriyim. Biraz daha dişimi sıkarım o bisikleti bir ay sonra alırım.

Yani sözün özü bisiklet alırken bin bir çetrefilli durum var. Biraz daha bilinçli şekilde hareket etmek gerekiyor.

by Editor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code